Joanna Startek

Nie myliłem się!!! Już po wiosennej, szóstej edycji łódzkiego tygodnia mody wiedziałem, że Joanna Startek odniesie sukces w branży modowej.  Dziewczyna ma wielki talent i niebanalne podejście do mody męskiej, więc nie dziwi fakt, iż na jej koncie lądują coraz to nowe nagrody i wyróżnienia. Projektantka jest dwukrotna finalistką Złotej Nitki, finalistką Oskarów Fashion oraz laureatką nagrody Fashion Magazine za najlepszy debiut tego roku.

Podczas siódmej edycji Fashionphilosophy Fashion Week Poland, Joanna Startek  prezentowała się jednocześnie na scenie offowej jak i na alei w ramach gali dyplomowej ASP. Zacznę od pokazów dyplomowych, gdzie kolekcje prezentowali najlepsi z najlepszych Katedry Ubioru ASP. Było to jedenaście nazwisk, a wśród nich Joanna Startek z kolekcją
„Once upon a time”. O tej kolekcji pisałem już w kwietniu, relacjonując wiosenną edycje FW.  Podejrzewam, że domyślacie się kto wygrał  nagrodę główną Rektora ASP w Łodzi?! Oczywiście Joanna Startek, zgarniając przy okazji jeszcze nagrody od innych firm.

W ramach Out Off Schedule, projektantka zaprezentowała kolekcje „Ping-Pong It's Not Enough”, którą potwierdziła, iż wszystkie te nagrody trafiły w dobre ręce.  Joanna Startek  tworzy naprawdę modę na najwyższym światowym poziomie.  Inspiracją dla  „Ping-Pong It's Not Enough”, projektantka uczyniła sportową elegancje preppy. Jednak studenta Ivy League z późnych lat pięćdziesiątych przeniosła do XXI wieku.

Joanna Startek jest mistrzynią jeśli chodzi o konstrukcje, wykończenie i detale. Od razu rzuciły mi się w oczy finezyjne wycięcia, które zdobiły końce nogawek spodni. Do tego drewniane daszki i jakże charakterystyczne do projektantki nietuzinkowe kieszonki przy płaszczach i tshirtach.

 

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

bardzo ciekawa kolekcja!

lockus pisze...

świetna kolekcja ! pozdrawiam ; )

Anonimowy pisze...

uwielbiam tego bloga! zajebisty. spadam czytać resztę wpisów :) a co do Joanny - jestem jej wielkim fanem, żałuję że nie wypaliło, i musiałem odwołać swoje wyjście w jej pokazie, bo bardzo mi zależało. jej prace są niesamowite!