Young Fashion Photographers Now

Relacje, z tego co zobaczyłem na łódzkim tygodniu mody, zacznę nietypowo bo od wystawy Young Fashion Photographers Now. YFPN na dobre wpisało się w krajobraz pokazów offowych i nie wynika to z lokalizacji wernisażu a z racji konceptu, który opiera się na promowaniu świeżej krwi i utalentowanych artystów w dziedzinie fotografii modowej.

Podczas 7 edycji w surowej hali można było zobaczyć zdjęcia Agi Stodolskiej, Daniela Jaroszka, Małgosi Turczyńskiej, Michała Polaka, Marcina Kosakowskiego, Kingi Wasilewskiej, Tomasza Chadzińskiego, Pauliny Wierzgacz, Moniki Jelińskiej oraz efekty pracy duetu Łukasza Dziewica & Magdaleny Pankiewicz.

W tym przypadku ostatni będą pierwszymi. Prace  Łukasza Dziewica i Magdaleny Pankiewicz publikowane były m.in. na łamach KMag, Take Me czy choćby Commons&Sense.  Łukasz jest fotografem a Magda ilustratorką, i właśnie to połączenie artyzmu fotografii i fantazyjnej ilustracji dało efekt o którym warto głośno mówić.

Sesja „ Be a body” to zupełnie inne podejście do tematu. Te prace to pełne energii, kolorowe i zabawne przełamanie pompatycznych fotografii modowych. To właśnie wyróżniło Łukasza i Magdę od pozostałych autorów. Całość idealnie wystylizowana przez fashionPROfashion, którzy wykorzystali projekty Jakuba Pieczarkowskiego, Dominiki Cybulskiej, Pawła Pyzika, Karola Kurpiewskiego, Majki Rackiej, Domi Grzybek, Edyty Jermacz i Pajonk  by Michał Pająk. 


Co lepsze - o czym nie wielu wie - stylizacja, fotografie i ilustratorska obróbka wykonane były na wariackich papierach.  Łukasz gdy dowiedział się, że jest zaproszony na te wystawę YFPN, nie chcąc wystawiać zdjęć z dotychczasowego portfolio, postanowił zrobić na szybko coś czego nikt wcześniej nie widział. Całość to efekt kilkunastu godzin ciężkiej pracy, talentu i skumulowanej kreatywności.

Zdjęcia: Łukasz Dziewic
Ilustracje: Magdalena Pankiewicz
Stylizacja: fashionPROfashion
Fryzury: Sławek Oszajca
Makijaż: Magdalena Marinkowic
Modele: Nicole / Wave Models, Maria / D’Vision, Kamil / ECM

5 komentarzy:

Milex pisze...

cholernie dobre.

shiny syl pisze...

właśnie ta sesja mi się najbardziej spodobała!:)

Anonimowy pisze...

ciekawe zdjęcia!

Mirella Szymoniak - Fashion Blogger + Photographer pisze...

Zdjęcia fantastyczne. Bardzo lubię te komiksowe przeróbki.

manu campayo pisze...

love